Sidste nyt

 

 


Velkommen til Slotsbyens Krolfklub

  Tårnvej 6






par krolf d.18.06.22.jpg7
par krolf d.18.06.22.jpg6
par krolf d.18.06.22.jpg5
par krolf d.18.06.22.jpg4
par krolf d.18.06.22.jpg3
par krolf d.18.06.22.jpg2.
par krolf d.18.06.22.jpg1

Parkrolf i Ødis Kroge d.18.06.22


I semmifinale

 

Dame par

Marie Rasmussen  og Tove Basse  33,slag



Erna Christensen og Elisse Jensen 34 slag



Herre par finale



Henrik Nielsen/Egon Lolk, Brændstrup/Gram (Slotsbyen) - 32 slag.


2) Marcus og Kurt Juul, Lundsmark/Brøns (Lundsmark) - 35 slag (omkamp).
3) Mads Madsen/Søren Kuntz, Kolding/Dons (KØK) - 35 slag (omkamp).

4) Svend Erling Andersen/Kurt Pedersen, Elby - 38 slag.




Frede Nielsen/Bent Kudsk, Gram (Slotsbyen), slag Mads Madsen/Søren Kuntz, Kolding/Dons (KØK), John Nielsen/Per Schmidt, Asperup/Fredericia (Baskerne), Kalle Christensen/Robert Naur, Fredericia (DKK) - 32, 29, 29, 31.


Ingen mix par 



Finale



Svend, Kurt P., Mads,- 35 slag (omkamp).

Marcus og Kurt J.35 slag (omkamp).

Søren, Egon, Henrik,

Egon Lolk og Henrik Nielsen som blev nr. 1




dm hammelev 2105 2022 (9)
dm hammelev 2105 2022 (8)
dm hammelev 2105 2022 (10)
dm hammelev 2105 2022 (7)
dm hammelev 2105 2022 (6)
dm hammelev 2105 2022 (5)
dm hammelev 2105 2022 (3)
dm hammelev 2105 2022 (4)
dm hammelev 2105 2022 (2)
dm hammelev 2105 2022 (1)
dm hammelev 2105 2022 (11)
dm hammelev 20221

Dm Hammelev 21.05.2022

Slagspil - Damer

Damernes slagspil blev vundet helt suverænt af Mette Juul, Lundsmark med 95 slag, foran Hanne Jensen, Lundsmark med 99 og Else Christiansen, Seest (SBK) med 101 slag.
Lilly Sørensen, Vojens (Odin) havde også 101 slag, men Else havde bedste runde med 21 slag mos Lillys 23.

  • Mette Juul, Lundsmark - 95 slag.
    2) Hanne Jensen, Lundsmark - 99 slag..
    3) Else Christiansen, Seest (SBK)  - 101 slag - bedste runde 21.
    4) Lilly Sørensen, Vojens (Odin) - 101 slag - bedste runde 23



Slagspil - herrer

Hos herrerne var Hans Johnsen, Vamdrup (KØK) suveræn med 88 slag, foran Bent Kudsk, Kastrup (Slotsbyen) med 93 slag og Jens Chr. Pedersen, Gram (slotsbyen)med 95 slag.

1) Hans Johnsen, Vamdrup (KØK) - 88 slag.
2) Bent Kudsk, Kastrup (Slotsbyen) - 93 slag.
3) Jens Chr. Pedersen, Gram (Slotsbyen) - 95 slag.


kampspil

Der blev ikke lavet nye baner til kampspillet, så det blev afviklet på de eksisterende.
Der blev kaldt ud til både damer og herrer, men Lilian fra slotsbyen mente hun burde være med.
Søren tjekkede om hun kunne have ret, og det havde hun. En dommer slulle lægge 3 til 23 og fik det ved en tanketorsk eller skrivefejl til 36, som hun så var noteret for i stedet for 26.
Nu slulle vi putte Lilian ind i en semifinale, og det kunne kun være i stedet for nr. 36 og sidste,  

Finalebanen 

Semifinale 1 - damer

Mette Juul, Lundmark, Hanne Madsen, Toftlund (Tirslund), Hanne Eriksen, Hårslev, Rigmor Hansen, Lundsmark, Pia Hansen, Nr. Aaby (Baskerne), Lilian Pedersen, Gram (Slotsbyen).

Pia - datter af spillets opfinder - spillede godt og fik undervejs 2 hole-in-one, lige som Hanne.
Inden de sidste 3 huller førte Pia med 3 slag til Hanne og 5 til Mette og Rigmor.
Men så gik Mette amok med hole-in-one - 3 af slagsen på de sidste 3 huller, og så vandt hun med 19 slag foran Pia med 21.

Semifinale 5 - damer

Tove Lund, Toftlund (Tirslund), Kirsten Munk, Fredericia (DKK), Doris Mortensen, Lundsmark, Mona Buhl, Lundsmark, Margit Pedersen, Gram (Slotsbyen), Sisse Jensen, Vorbasse (KØK).

Sisse kunne lave hole-in-one som den eneste, så hun vandt sikkert med 24 slag. Resten havde omkring 30 slag.



Semifinale 1 - herrer

Hans Johnsen, Vamdrup (KØK), Bent Christensen, Seest (SBK), Gunnar Søndergaard, Ødis Kroge (KØK), Peter Sørensen, Vojens (Odin), Søren Pedersen, Sommersted (Agrarerne), Hans Peder Trans, Toftlund (Slotsbyen).

Hans, Hans Peder og Gunner fik hver 2 hole-in-one, og det endte med 21 slag til Hans og Hans Peder.
Efter flere runder omkamp endte Hans Peder i finalen.

Semifinale 2 - herrer

Bent Kudsk, Kastrup (Slotsbyen), Michael Bertelsen, Skodborg (Kongeå), Ole Reeckmann, Kolding (KØK), Vagn Sørensen, Lunderskov, Gunnar Bendesen, Lundsmark, Peter L. Christensen, Ødis Kroge (KØK).

Hurtigt lagde Bent og især Vagn sig i front med hole-in-one. Vagn med 2 stk.
Til sidst rørte Ole på sig med 2 hole-in-one, men han havde sat for meget til tidligere.
Vagn vandt med 23 slag mod Bent og Oles 25.

Semifinale 3 - herrer

Jens Chr. Pedersen, Gram (Slotsbyen), Gerhard Hansen, Christiansfeld (Stepping), Torben Steensbeck, Tirslund, Jens Nielsen, Seest (SBK), Søren Kuntz, Dons (KØK), Bent Schmidt Lundsmark.

Her fik alle hole-in-one, men Søren, Gerhard og Jens Chr. fik 2.
Gerhard og Søren endte begge på 22 og omkampen blev vundet af Søren.

Semifinale 4 - herrer

Claus Hansen, Vojens (Odin), Gunnar Ibsen, Gram (Slotsbyen), Anders Hundebøll, Fredericia (DKK), Peter Knudsen, Ølsted (Borrehøj), Erik Kamper, Nysted (Nyserne), Jan Sørensen, Nysted (Nyserne).

Gunnar, Anders og Peter fik 2 hole-in-one, men Anders var klart bedst spillende og endte på 22 slag. Peter var nærmest med 24 slag.
Jeg kan ikke lade være med at nævne Erik Kamper på 92 år. Det er da flot at spille sig i en semifinale i den alder.

Semifinale 5 - herrer

Preben Buhl, Fredericia (ViGo'e), Erling Fjeldsted, Vojens (Odin), Poul Erik Nielsen, Ribe (Slotsbyen), Casper Nørup Jensen, Sønderborg (Mjølner), Mads Madsen, Kolding (KØK), Rudolf Antonisen, Vojens (Odin).

Hole-in-one blev afgørende - også her. Mads og Rudolg fik en på hul 3 og Casper på hul 4, men Poul Erik og Erling fulgte med via stabilt godt spil.
På hul 7 og 8 fik Poul Erik hole-in-one, og så var det løb sådan set kørt.
Poul Erik vandt med kun 22 slag foran Mads med 25.

Holdmesterskab 2022 d. 15.05.jpg4
Holdmesterskab 2022 d. 15.05.jpg3
Holdmesterskab 2022 d. 15.05.jpg2
Holdmesterskab 2022 d. 15.05.jpg 1
Holdmesterskab 2022 d. 15.05

Klubmesterskab d. 15.maj 2022

Vinderhold blev 

Hold 1

Så var det den 27.marts 2022 

Opstart med store  rengørringsdag og 

maling af stakit og bænke 

I dag d. 5. oktober 21  startede vi så op med krolf i GRAM Fritidscenter

18 spillere deltog 

klubvinder 2021 3 oktober
klubvinder 2021 3 oktober 1

Klubmesterskab d. 3. oktober 2021

48 spillere deltog med godt humør, trods regnvejr  det meste af eftermiddagen 

Vinder i damerækken  blev


Tove Detlefsen       78 slag

Erna Christensen    80 slag

Anne Lise Kudsk     85 slag


Vinder af herrerrækken  blev  


Hans Peder Trans    78 slag 

Mogens Christensen 79 slag 

     Gunnar Ibsen            81 slag     


        Færrest slag someren igennen på 2 baner 


Gunnar Ibsen  47 slag 


Hole i one  


Lilian Pedersen 





træf østjyder 15.09.21
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg6
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg7
Stævne med Østjyderne 15.09.21
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg9
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg10
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg8
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg1
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg4
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg5
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg2
Stævne med Østjyderne 15.09.21.jpg11

Stævne med Østjyderne 

15.09.2021

80 spillere deltog i stævnet 

Østjyder og Sønderjyder 


ParKrolf 18.09.21.jpg3
ParKrolf 18.09.21.jpg6
ParKrolf 18.09.21.jpg9
ParKrolf 18.09.21.jpg7
ParKrolf 18.09.21.jpg10
ParKrolf 18.09.21.jpg2
ParKrolf 18.09.21.jpg8
ParKrolf 18.09.21.jpg4
ParKrolf 18.09.21.jpg1
ParKrolf 18.09.21.jpg5
ParKrolf 18.09.21

Kommmune Mesterskab i Jegerup d.16.09.2021



Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg8
Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg5
Kommunemesterskab 16.09.2021
Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg7
Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg2
Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg9
Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg6
Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg4
Kommunemesterskab 16.09.2021.jpg1
VM køk 2021
VM køk 2021.jpg10
VM køk 2021.jpg11
VM køk 2021.jpg12
VM køk 2021.jpg14
VM køk 2021.jpg15
VM køk 2021.jpg16
VM køk 2021.jpg17
VM køk 2021.jpg18
VM køk 2021.jpg19
VM køk 2021.jpg2
VM køk 2021.jpg20
VM køk 2021.jpg4
VM køk 2021.jpg5
VM køk 2021.jpg6
VM køk 2021.jpg7
VM køk 2021.jpg9

VM  i Ødis Kroge 


Verdensmester 

Hans Peder Trans  28 slag 


Slagspil

Damer 


  Vinni Sørensen             Madholdet    116 slag

  Krista Hansen               Kongeå        117 slag

  Anna Steensbeck         Tirslund         118 slag


 Herrer 

  Ole Reeckman               Madholdet    105 slag

  Peter L. Christensen      KØK             107 slag

  Søren L. Christensen     Odense        113 slag   


    Kampspil 

Damer 


  Jette Nielsen                 Bevtoft            30 slag

  Sussi Hundebøl            DKK                32 slag

  Lene Rasmussen         Baskerne         34 slag

  Inger Antzack                Rødding          35 slag 

  Mette Pickering             Christiansfeld  35 slag 

  Jytte Asmussen             Slotsbyen        40 slag 


Herrer 

  Hans P. Trans               Slotsbyen        28 slag

  Lasse F. Hansen           DKK                29 slag 

  Børge Fisker                 ODIN               30 slag

  Bent Kudsk                   Slotsbyen        32 slag

  Gunnar Ibsen                Slotsbyen       34 slag 

  Nicolai L. Aaskoven      Odense           38 slag 



DM hviding
DM hviding .jpg1
DM hviding .jpg3
DM hviding .jpg5
DM hviding .jpg6
DM hviding .jpg7
DM hviding .jpg8
DM hviding .jpg9

DM i Hviding  


 Godt 216 deltog i  Danmarks mesterskabet 

Slagspil 

I dame rækken vandt 

 nr. 1  Anna Hundebøll     Snigskytterne    114 slag

 nr. 2  Vinny Sørensen      Madholdet        115 slag

 nr. 3  Else  Christiansen   SBK                  117 slag   ( B.  26 ) 

 nr 4   Lis E. Holm              Tirslund           117 slag   ( B   27 )

 nr. 5  Vivi Reeckmann       KØK                117 slag   ( B   28)  

 Herrer 

 nr. 1  Mikael Christnsen     KØK                107 slag    (B 21 ) 

 nr. 2.Vagn Schmidt            Lundsmark       107 slag   ( B 21 )

 nr.3  Bent Kudsk                Slotsbyen         108 slag   ( B 25 / 25 )

 nr. 4  Michael Juul              Lundsmark      108 slag   (B 25 / 27 )

 nr. 5 Mogens Christensen  Slotsbyen        108 slag   ( B 26 / 27 ) 

 Kampspil

Damer 

 nr. 1 Anna Hundebøll         Snigskytterne    29 slag

 nr. 2 Louise Boesen           Ejby                   30 slag omkamp

 nr. 3 Lene Fuglsig              Slotsbyen          30 slag omkamp

 nr. 4 Kirsten Munk              DKK                  31 slag

 nr.5 Lilian Pedersen           Slotsbyen          34 slag

 nr 6 Ruth Enemark             Rødding            36 slag

Herrer 

nr.1 Mads Madsen              KØK                  28 slag  omkamp

nr. 2.Torben Steensbeck     Tirslund             28 slag  omkamp 

 nr 3. Mikael Christensen    KØK                  29 slag

 nr.4  Bent Kudsk                 Slotsbyen         31 slag

 nr 5 Vagn Schmidt              Lundsmark       32 slag omkamp

 nr. 6 Anders Hundebøll       DKK                 32 slag omkamp



lundsmark 6
lundsmark4
lundsmark3
lundsmark2

 Venskabsdysten i Lundsmark d. 25 juli 21

 Damer 

nr. 1   Doris       Lundsmark  med   83 slag   Hvid Bane 

nr. 2   Mette       Lundsmark            83 slag 

nr. 3   Gitte        Lundsmark            90 slag

nr.4/5 Ulla          Lundsmark            91 slag

nr 4/5 Christa     Tirslund                 91 slag


Herrer

nr.1     Frede      Slotsbyen             92 slag  Rød Bane

nr.2     Iver          Tirslund                92 slag

nr.3     Kurt          Lundsmark          92 slag

nr 4/5  Otto         Lundsmark          94 slag

nr.4/5   Jens P.    Lundsmark          94 slag  




Odin Cup 

d. 17. juli 21

98 sillere 


20 spillere deltog fra Slotsbyens Krolfklub

I Finalen kom

Damer 

Erna Christensen         Slotsbyen

Jette Sørensen             Odin

Marie Rasmussen        Slotsbyen

Jette Nielsen                Bevtoft

Marie Lindahl               Odin

Helga Madsen              Jegerup

Herrer 

Bent Kudsk                   Slotsbyen

Hans Peter Trans         Slotsbyen

Mogens Friis                 Bevtoft

Mogens Christensen     Slotsbyen

Holger Hansen              Slotsbyen

Egon Lolk                      Slotsbyen 


Slutresultat  Blev


Damer 

Erna Christense             Slotsbyen

Jette Sørensen               Odin

Marie Rasmussen           Slotsbyen

Herrer 

Bent Kudsk                     Slotsbyen

HansPeder Trans            Slotsbyen

Mogens Friis                    Bevtoft 




---------------------------------------------------------------



Sommerstævne  4. 7. 2021


Så fik vi lov  til at samles på banerne i Gram Slotsby


52 damer og 37 herrer dystede om fine præmier 

Desuden fine præmier skænket 

Kiorsken Dorthe og Lars

Slagter Warming

Gram Boligforening

Arnum El Salg

Gram Slotskro 

Rema 1000

Franks Tøj Rødding 


Stor tak til alle Sponsore 



Deltagerne kom fra 


Arrild /  Lundsmark Nørremarken  Ribe / 

Slotsbyen Gram / Tirslund / Øster Lindet 



Vinderne blev

        

   Damer:                                                  Slag 

   Mette Jull                   Lundsmark                  82   

   Anna Steensbeck      Tirslund                       84 

   Lilian Pedersen          Slotsbyen                   88

   Lene Fuglsig              Øster Lindet                89

   BirtheChristensen      Slotsbyen                    92

   


   Herrer                                                     Slag 

   Svend Rosendahl      Øster Lidet                   78

   Bent Kudsk                Slotsbyen                     83

   Gunnar Ibsen             Slotsbyen                     86

   Egon Øhlenshlæger  Slotsbyen                      86

   Bent Andersen           Slotsbyen                     87


Sommerstævne 2021 4.7 .j´16
Sommerstævne 2021 4.7 .j15
Sommerstævne 2021 4.7 .j12
Sommerstævne 2021 4.7 .j6
Sommerstævne 2021 4.7 .j7
Sommerstævne 2021 4.7 .jpg1
Sommerstævne 2021 4.7 .jpg4
Sommerstævne 2021 4.7 .jpg 8
Sommerstævne 2021 4.7 .j9
Sommerstævne 2021 4.7 .j13
Sommerstævne 2021 4.7 .11
Sommerstævne 2021 4.7
Sommerstævne 2021 4.7 .10
Sommerstævne 2021 4.7 .14
holdmesterskab 2021.10
holdmesterskab 2021.9
holdmesterskab 2021.4
holdmesterskab 2021.6
holdmesterskab 2021.5
holdmesterskab 2021.2
holdmesterskab 2021.j1
holdmesterskab 2021.8
holdmesterskab 2021

Vinder af holdmesterskab  16.05.21

 blev hold 6 

 Så er vi næsten nået til det normale spil krolf igen.

 I klubhuset må vi samles 50 prs. 

 Heldigvis har der indtil videre været udevejr  så det   har jo ikke været det store problem 


Flere Stævner rundt omkring 

bliver også afholdt 


Venskabsstævne med Sønderborg

d. 15.06.21 er aflyst !

De kan ikke få det til at passe i deres plan 

Vi må så se til år 2022 om det kan blive til noget

Parkrolf i Skrave d.19.06.21 

er aflyst 

Nu er rengørringsdagen overstået 

Huset gjort rent og udendørs er alt klar

 Så onsdag d. 7. april kl. 19:00  starter vi med Sommerkrolf 

Vi skal stadig fordele os igrupper af 10 i forsamlinger 

( i fællesskab finder vi en  løsning ) 

Vi håber alle vil hjælpe med Coronareglerne

Vel mødt 



SÅ PRØVER VI IGEN MED KROLFSPIL 


NU MÅ VI VÆRE 25 PÅ BANEN  !!


IKKE FORSAMLES VED HUSET 


PÅ ONSDAG D. 3. MARTS PRØVER VI SÅ IGEN

AT LAVE NOGLE HOLD  KL.13/00   OG  KL. 14/30


VI MØDES PÅ BANERNE , OG VI SKAL STADIG RETTE OS EFTER  RESTRIKTIONERNE MED AFSTAN OG SPRIT 


GLÆDER OS TIL IGEN AT TRILLE MED KUGLEN


VI SES 



Dobbeltklik her for at tilføje din egen tekst.




Så skete det igen

Andekrolf d. 8. november aflyses


Grundet skærpede regler om 

mødeforbud fra 50 prs. til 10 prs. ,

ser vi os nødsaget til  at aflyse 

Andekrolf 






Grundet de skærpede coronaregler,

måtte  vi desværre endnu engang aflyse 

generalforsamlingen, der skulle være afholdt 

d. 4. oktober  2020



 Klubmesterskabet og afslutning

blev  gennemført  d.04.0910.2020

Deltagerne bliver delt i 2 hold

1. hold formiddag kl.10 oo

2.hold eftermiddag kl.14 oo







mesterskab 2020 15
mesterskab 2020 16
mesterskab 2020 18
6
mesterskab 2020 7
mesterskab 2020 8
mesterskab 2020 9
mesterskab 2020 11
mesterskab 2020 12
mesterskab 2020 4
mesterskab 2020 2
mesterskab 2020 14
mesterskab 2020 1
mesterskab 2020 5
mesterskab 2020 13

Haderslev Kommunemesterskab

Spillested Skrydstrup 


 Kommunemester hos damer blev

Ruth Andersen    Odin             m. 25 slag 

Lilia  Pedersen    Slotsbyen     m. 28 slag

Annemarie Juhl    Agrarerne    m. 29 slag 


Marie Rasmussen lagde an til at komme på 

på tavlen men blevet slået på målstregen 


Kommunemester ho herrer blev 

Poul Nielsen        Slotsbyen      m. 25 slag 

Hans Chr. Juhl     Agrarerne      m. 30 slag

Hans Frandsen    Årøsund        m. 30 slag 



Mesterskabet blev gennemført 

Klub Mester Damer 

Ruth Carstensen     m. 83 slag

Ulla Vejen              m. 84 slag

Gurli Sørensen        m. 86 slag



Klubmester Herrer  

Gunnar Ibsen          m. 80 slag

John Petersen         m. 81 Slag  

Henrik Nielsen        m. 82 slag


Årets POkal vinder med færrest slag 

Gunnar Ibsen         m. 46 slag 


Årets Vinder med flest Hole in one

Gunnar Ibsen          m. 27  


----------------------------------------




Lundsmarks Venskabsstævne

d. 26.7.2020 gik således 


 Nr 1 Kirsten Andreasen  Lundsmark  94 slag 

  "   2 Linda Sørensen      Tirslund       94  "

  "   3 Aase Lausen           Lundsmark 94  "

 Blandt Top 10  Lilian Pedersen          100 "


 Nr. 1 Otto Andreasen       Lundsmark  89 Slag

   "   2 Kurt Juul                          "          89  "

   "   3 Henry Tønder                  "          90  "

 Slotsbyens herrer fik ingen i Top 10 





krolf Sønderborg 2020.jpg5
krolf Sønderborg 2020

 Så var det jo i dag d. 14/07 ,  vi var indbudt til Venskabskamp i Sønderborg 

Kun 11 deltog i år

og deraf fik vi 2 vindere 

Jytte Asmussen 94 slag fik en 3. plads 

Egon Lolk 85 slag fik en 5. plads 



 Så har vi fået Klubhuse  tilbage 

 Børnehaven er flyttet hjem til sig selv

 Det betyder at vi kan mødes helt som vi   gjorde sidste sommer 

 Vi skal nok stadig passe på hinanden med sprit og afstand

tunerings mesterskab 202020.jpg5
tunerings mesterskab 202020
tunerings mesterskab 202020.jpg4
tunerings mesterskab 202020.jpg3
tunerings mesterskab 202020.jpg6
tunerings mesterskab 202020.jpg8
tunerings mesterskab 202020.jpg7
tunerings mesterskab 202020.jpg9




Så har vi afsluttet vores tuneringsmesterskab

Alle syv hold var på banen 

Efter diverse runder, vandt hold 5 pokalen 



-------------------------------------------------

 D. 14.06 kl.14:oo 2020

 

Så er vi i gang 

Til stor glæde for klubben mødte 49 glade spillere op 

vi nød samværet og det fantastiske vejr 



----------------------------------------------





Efter lang tid med Corona, Hvor al  samvær  har  været med stor afstand,og kun 10 spillere måtte mødes pr. spil 


   Starter vi nu   igen op med Krolf på banen

Antallet er øget til 50 fordelt over alle baner 


Så på søndag  d. 14./06  kl.14:oo  2020  Slår vi igen til kuglen i Slotsbyens Krolf 


Da vi ikke kan bruge Klubhuset endnu 

MØDES VI FORAN HUSET 


Vi glæder os til at se jer igen 



Vi skal dog stadig spritte- holde afstand

og passe på hinanden 





------------------------------------------------





Alt i vores program er aflyst indtil videre 

også i DKU. 








I dag d.11.03 2020 

Generalforsamlingen kl. 19oo  blev midlertid aflyst


Da vi jo er i faregruppen for Corona 

smitte,  mente vi det var bedst at udsætte

generalforsamlingen til senere 


Bestyrelsen for Slotsbyens Krolf  

Vi har nu spillet i Gram Fritidscenter i 3 måneder  og fortsætter i det nye år  stadig  tirsdage  kl 13/30 - 16/30

Det er en fornøjelse at kunne være inde når vejret er dårligt  


De hårdføre spiller også  på vores grønne baner onsdage   fra kl.14/00 - 16/00

krolf i hal 2019.jpg3
krolf i hal 2019.jpg2
krolf i hal 2019.jpg1
krolf i hal 2019

Så har vi været til Krolf i Gram Fritidscenter

Tirsdag d. 8/ 10  var vi 24 spillere

I Tirsdag  d. 15/10 kom 28 spillere 

Det tegner hel rigtigt da det jo er første gang 

Slotsbyen førsøger med Indendørs Krolf